за компанијата

INTCERA е нов бренд на Fiberconcepts "од пред неколку години. Fiberconcepts е водечки светски производител и снабдувач на премија пасивните оптички компоненти специјализирана за целосно критични мрежи. Нашите компоненти и решенија може да се најде во апликации во бизниси, владини и други во целиот свет. Fiberconcepts, е основана во 2002 година и е со седиште во Шенжен, Кина. Fiberconcepts ги користел силна техничка експертиза да се создаде INTCERA производ портфолио. До сега, Fiberconcetps стана активен еден глобален извор за пасивните оптички компоненти за интерконекција.

Нашиот успех Приказната е едноставна: да ги задоволат потребите на клиентите со квалитетни производи на време, во секое време по фер цена со услуга од светска класа. Поради бескомпромисен квалитет на производот и перформанси, имаме воспоставено долгорочна соработка взаемна корист со нашите клиенти низ целиот свет

  • Низа на влакна

    Низа на влакна

  • MTP-МПО Касета-OM3-12Fibers

    MTP-МПО Касета-OM3-12Fibers

  • 100G QSFP28 CLR4 2км

    100G QSFP28 CLR4 2км

  • 100G QSFP28 НА 4X25G SFP28 AOC

    100G QSFP28 НА 4X25G SFP28 AOC