om företaget

INTCERA har varit ett nytt varumärke för Fiberconcepts' sedan år sedan. Fiberconcepts är en världsledande tillverkare och leverantör av premium passiva fiberoptiska komponenter som specialiserat sig på helt kritiska nät. Våra komponenter och lösningar kan hittas i tillämpningar inom företag, myndigheter och andra runt om i världen. Fiberconcepts, grundades 2002 och har sitt huvudkontor i Shenzhen, Kina. Fiberconcepts har använt stark teknisk expertis för att skapa INTCERA produktportfölj. Hittills har Fiberconcetps bli en aktiv en global källa för passiva optiska sammankopplingskomponenter.

Vår framgång är enkel: att möta kundernas behov med kvalitetsprodukter levereras i tid, varje gång till ett rimligt pris med en service i världsklass. På grund av kompromisslös produkternas kvalitet och prestanda, har vi etablerat långsiktigt samarbete ömsesidig nytta med våra kunder över hela världen

  • Fiber Array

    Fiber Array

  • MTP-MPO Cassette-OM3-12Fibers

    MTP-MPO Cassette-OM3-12Fibers

  • 100G QSFP28 CLR4 2KM

    100G QSFP28 CLR4 2KM

  • 100G QSFP28 TILL 4X25G SFP28 AOC

    100G QSFP28 TILL 4X25G SFP28 AOC